Курси жестової мови
В Україні існує понад 2 мільйони громадян з порушення слуху, з яких 230 тисяч спілкується жестовою мовою. У зв’язку з війною цей показник зростає, а відтак, і потреба в необхідних знаннях, що допоможуть комунікувати з такими категоріями людей.
15 листопада 2022 року в залі засідань райдержадміністрації громадська організація «Жест допомоги» провели курси жестової мови для працівників органів виконавчої влади місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що займаються обслуговуванням населення.
Учасників зустрічі привітали голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак, начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби України у Волинській області Світлана Мишковець, заступник голови Ковельської районної державної адміністрації Роман Кульцман.
Представники влади відмітили, що в житті трапляється непередбачувані обставини, при яких необхідна термінова допомога державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, медиків, поліції, соцслужб, працівників обслуговування або ж пересічних небайдужих громадян. Не завжди є можливість скористатися допомогою професійного сурдоперекладача. Тому, необхідно володіти базовими знаннями з української жестової мови, як це практикується в розвинених країнах світу.
«Громадська організація «Жест допомоги» є членом Національної Асамблеї людей з інвалідністю України та має багаторічний практичний досвід роботи з нечуючими громадянами. Серед працівників є висококваліфіковані, дипломовані сурдоперекладачі, які мають великий практичний досвід роботи з дітьми з порушенням слуху, що радо допоможуть оволодіти базовими знаннями з української жестової мови. Ми хочемо показати людям, які чують, інший бік життя, до якого вони не дотичні, світ тих, для кого звуки недосяжні, відкрити свій прекрасний світ», - сказав перший заступник голови громадської організації «Жест допомоги» Павло Смаль.
Курс розрахований на людей будь-якого віку, віросповідання та національності. Не вимагає наявності попередніх знань життя та побуту людей з порушеннями слуху.