Ковельська районна рада
Ковельський район, Волинська область

У Міністерстві культури та інформаційної політики розглянуто в межах компетенції звернення Ковельської районної ради

Переглядів: 63

У Міністерстві культури та інформаційної політики розглянуто в межах компетенції звернення Ковельської районної ради, що надійшло від Офісу Президента України (вх.. № 150/2.1-20 від 029.10.2020),   щодо функціонування в Україні української мови як державної та недопустимості перегляду мовного законодавства і повідомляє про таке. Чинний Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» прийнято для забезпечення реалізації положень статті 10 Конституції України, яка встановлює, що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.


Відповідно до ст.2 Закону  він регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим законом, на всій території України.  При цьому його дія не поширюється на сферу  приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Зауважимо, що Міністерство культури та інформаційної політики не підтримує проекти законів щодо внесення змін у Закон України «Про забезпечення функціонування української мови, як державної», які б обмежували функціонування державної мови в Україні чи ставали  на заваді її розвитку  та популяризації.

Міністерство культури та інформаційної політики та Кабінет Міністрів України відповідно до законодавства і в межах своєї компетенції й надалі  вживатимуть заходи щодо утвердження та популяризації української мови.

Перший заступник Міністра Ростислав Карандєєв

« повернутися до списку новин