A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ковельська районна рада
Волинська область

Асоціація міст України запропонувала власну Концепцію змін до Конституції

Дата: 26.02.2020 10:32
Кількість переглядів: 394

Асоціація міст України презентує Концепцію змін до Конституції щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади і пропозиції до проєкту Закону. На сьогодні вона єдина, хто підготував як концептуальне бачення, так і текстові пропозиції до законопроєкту конституційних цих змін.


Правління Асоціації міст України, вітаючи рішення Президента України щодо відкликання проєкту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 від 13.12.2019 для доопрацювання зі всіма зацікавленими сторонами, щоб завершити реформу місцевого самоврядування та територіальну організацію центральної влади, забезпечити баланс загальнодержавних та місцевих інтересів, створити комфортне життєве середовище жителів міст, селищ, сіл,  забезпечити цілісність країни на лютневому засіданні у Києві схвалило:

?  Концепцію змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади

?  та пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади».

Обидва документи можна завантажити на сайті Асоціації міст України.

До речі, Волинську область у Правлінні АМУ представляли в.о.Луцького міського голови, секретар Луцької міськради, Голова Волинського РВ АМУ Григорій Пустовіт та перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук.

Як йдеться у Концепції змін до Конституції від АМУ вони повинні ґрунтуватися на таких засадах:

– Конституція – це суспільний договір щодо правил співжиття на дуже тривалу перспективу і його вироблення можливе лише із залученням всіх зацікавлених сторін;

– єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу як безпосередньо так і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування;

– Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування без застережень;

– забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності, національної безпеки здійснюють Служба безпеки, Міністерство внутрішніх справ, Національна гвардія, Збройні Сили, Рада національної безпеки, а особи, винні в посяганні на такі цінності, притягаються до кримінальної відповідальності;

– державне втручання у власну компетенцію органів місцевого самоврядування є недопустимим;

– місцеве самоврядування є основою громадянського суспільства та демократії, воно є запорукою цілісності країни, залучення активних громадян до суспільно корисної діяльності;

– виключно суд зупиняє, визнає незаконними дії та рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.

АМУ пропонує наступні концептуальні положення у зміни до Конституції України:

1. Запровадити дворівневе місцеве самоврядування: 1) первинний рівень - муніципалітет (один або декілька населених пунктів із навколишніми територіями); 2) вторинний рівень - область (спільні питання жителів муніципалітетів області).

2. Муніципалітети об’єднуються, роз'єднуються, змінюються, перейменовуються за умови підтримки цих питань відповідними муніципальними радами відповідно до закону. Парламент може визнавати муніципалітети з великою чисельністю населення окремими муніципалітетами-областями (наприклад: муніципалітети з населенням понад 700 тисяч жителів, міста Київ та Севастополь).

3. Необхідно зберегти на рівні муніципалітету модель сильного мера, виборної посадової особи, яка очолює виконавчий орган муніципальної ради та головує на засіданнях відповідної ради.

4. Жителі кожного муніципалітету повинні обирати своїх депутатів до обласної ради, а муніципальних рад можуть їх відкликати. Найважливіші рішення обласної ради потребують проведення консультацій із муніципальними радами. Рішення обласних рад виконують їх виконавчі органи.

5. Державну виконавчу владу в АР Крим, областях та повітах здійснюють винятково територіальні представництва органів державної влади. Порядок та способи координації вказаних територіальних представництв визначаються законом.

6. Компетенція органів місцевого самоврядування й надалі поділяється на  власну та делеговану державою. Зупинення та скасування актів органів місцевого самоврядування здійснюється виключно у судовому порядку.  Державний нагляд за делегованою державою компетенцією здійснюється територіальними представництвами органів державної влади в порядку та випадках, що визначаються законом.

Асоціація міст України надіслала вищезгадані документи Президентові  України, Верховній Раді та Кабміну і звернулася з проханням врахувати їх при публічному обговоренні конституційних змін.

АМУ, яка об’єднує 878 громад, наголошує, що залучення її представників, при опрацюванні остаточного тексту проєкту змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади, вкрай важливим. Саме такий шлях сприятиме досягненню консенсусу та порозуміння щодо внесення змін до Основного Закону нашої держави.

Офіс реформ, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України

 

Посилання для завантаження запропонованих документів

http://www.auc.org.ua/novyna/amu-prezentuye-koncepciyu-zmin-do-

konstytuciyi-shchodo-miscevogo-samovryaduvannya-ta?fbclid=IwAR24zv-0lfLwPYVIy9iI-4nFT8_pzA9_0GkNY9rtHsFXK9Ly89jgWohbTyo


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь