У процесі добровільного створення ОТГ на Волині поставлено крапку
Кабмін України сьогодні затвердив перспективні плани формування територій громад п'яти областей, серед яких і Волинська.
У підсумку в Україні вже 17 областей мають затверджені Урядом перспективні плани, які охоплюють 100% їх території.
Відповідно до затвердженого перспективного плану Волинська область складатиметься із 53 ОТГ, із яких дві – Любешівська та Шацька – будуть громадами-районами, а найбільше громад – шість – сформують на Ковельщині.
Валентин Малиновський, консультант з правових питань Асоціації міст України, який працює на Волині в межах проєкту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID, вважає, що «це не ідеальний документ, який багатьох не буде задовольняти. Це – план компромісу...».
«Зазначу, що це не ідеальний документ, який багатьох не буде задовольняти. Це – план компромісу багатьох зацікавлених осіб. Однак, далі затягувати реформу недопустимо, через п'ять місяців, 25 жовтня місцеві вибори, які проводитимуть на просторовій основі затвердженого перспективного плану», – коментує Малиновський прийняття важливого для області документу.
Стверджувати, що перспективний план Волині бездоганний, не береться і виконувачка повноважень виконавчого директора Волинського РВ Асоціації міст України Мар'яна Конончук. Вважає, що «відповідь на це запитання волиняни отримають через 15 років». Утім, вона переконана, що «цей план – результат ґрунтовної роботи і всеукраїнських Асоціацій органів місцевого самоврядування, і владців, і волинських самоврядців, і наукових експертів, зокрема і проєкту «ПУЛЬС».
«Мені зрозумілі перестороги Княгининівської, Жидичинської, Заборольської ОТГ, які будучи вартими самостійного існування з точки зору критеріїв Методики формування спроможних територіальних громад, усе ж опинилися в межах Луцької ОТГ. Але інший формат, обмежив би розвиток міста в подальшій історичній перспективі.
Мені, як представнику АМУ, легко говорити про доцільність запронованих у перспективному плані конфігурацій із огляду на їх подальший економічний розвиток, оскільки наша Асоціація аполітична. І нас тішить, що чимало наших пропозицій і думок враховані у прийнятому Перспективному плані, а інтереси більшості громад – членів АМУ – захищені», – зазначила пані Конончук.
Вона також наголосила, що для Волинського РВ АМУ важливим був прозорий процес обговорень перспективного плану формування територій громад області. З її слів, волиняни «зуміли вибудувати спільну позицію всіх трьох всеукраїнських Асоціацій органів місцевого самоврядування, що дало можливість зберегти життя громадам, які через укрупнення могли зникнути з децентралізаційної карти України».
Нагадаємо, що фахівці Волинського РВ АМУ активно працювали над Перспективном планом області, були членами робочої групи при Волинській ОДА, учасниками нарад у Мінрегіоні. Окрім того, Перспективні плани всіх областей, мали бути погоджені Асоціацією міст України.
Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)