Ковельська районна рада
Ковельський район, Волинська область

Пам’ятаймо, Крим – це Україна!

Переглядів: 204

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар, в результаті якої було виселено 180 014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. 


Депортація кримських татар – один із страшних прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни.

Саме у  цей день, 18 травня ,  - День боротьби за права кримськотатарського народу – вся Україна   вшановує пам'ять жертв цього злочину. Злочину, який не тільки позбавив цілий народ його Батьківщини, а й призвів до загибелі половини депортованих. 

Сьогодні російська окупація Криму знову повернула кримськотатарське населення в часи жорстоких утисків і переслідувань.

У цей скорботний день схиляємо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених та віддаємо глибоку шану представникам кримськотатарського народу, які вистояли і не скорилися, знайшли у собі сили заради відродження своєї багатовікової історії.

Віримо, що разом українці і кримські татари  дадуть відсіч російському загарбнику і звільнять окуповані землі для майбутнього процвітання України та вільного проживання усіх її мешканців!

Пам’ятаймо, Крим – це Україна!

« повернутися до списку новин