Ковельська районна рада
Ковельський район, Волинська область

Новий Закон унормовує дистанційні засідання колегіальних органів місцевого самоврядування

Переглядів: 161

Верховна Рада України, 30 березня, на позачерговому засіданні прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)" (законопроєкт № 3275).


Цим Законом, зокрема, вносяться зміни до Перехідних та Прикінцевих положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Зміни передбачають можливість організації та проведення у виняткових випадках дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, АМУ надала пропозиції законодавчих змін щодо дистанційного проведення засідань місцевих рад та розробила Методичні рекомендації з організації роботи колегіальних органів  місцевого самоврядування щодо проведення дистанційних засідань. Із цими рекомендаціями можна ознайомитися на сайті Асоціації міст України.

В АМУ переконані, що таке рішення допоможе органам місцевого самоврядування ефективно організувати роботу в умовах загальнонаціональних обмежувальних заходів, пов'язаних із загрозою поширення коронавірусної інфекції. Адже в умовах протидії поширенню епідемій та пандемій, подолання негативних наслідків, спричинених спалахами інфекційних хвороб, що загрожують життю і здоров'ю багатьох людей, саме місцеве самоврядування першим стикається з усім комплексом проблем.

Офіс реформ, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України

https://www.auc.org.ua/novyna/novyy-zakon-unormovuye-dystanciyni-zasidannya-kolegialnyh-organiv-miscevogo-samovryaduvannya

 

Посилання на методичні рекомендації

https://www.auc.org.ua/sites/default/files/library/metodychni_rekomendaciyi_amu_0.pdf

« повернутися до списку новин