Ковельська районна рада
Ковельський район, Волинська область

«Укрзалізниця» має возити пільговиків і не перекладати відповідальність на місцеве самоврядування», – АМУ

Переглядів: 207

«Укрзалізниця», спотворюючи інформацію щодо норм чинного законодавства, хоче, щоб органи місцевого самоврядування відшкодували їй збитки за перевезення пільговиків у приміському сполученні. Втім, в Асоціації міст України наголошують, що для окремих категорій громадян пільги на проїзд встановлюють Закони України, а не рішення органів місцевого самоврядування.  АМУ закликає «Укрзалізницю» забезпечити пільгове перевезення громадян, які мають таке право відповідно до закону.


Як інформує сайт АМУ, на офіційному сайті АТ «Укрзалізниця» розміщена публікація, у якій йдеться, що нібито органи місцевого самоврядування заборгували за пільгове перевезення громадян. Посилаючись на законодавство, автор вказує, що збитки від перевезення пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів.

АМУ наголошує:  «Укрзалізниця» у цій публікаціїї спотворює інформацію щодо норми чинного законодавства.  У ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт», сказано: «Для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг».

АМУ підкреслює: для окремих категорій громадян пільги на проїзд встановлюються Законами України, а не рішеннями органів місцевого самоврядування. Відповідно, ці пільги мають  відшкодовуватися за рахунок коштів Держбюджету.  Окрім того, Акціонерне товариство «Укрзалізниця» перебуває у 100% власності держави, і виконання законів України, зокрема, забезпечення пільгового проїзду, для нього є обов’язковим.

Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України

 

https://www.auc.org.ua/novyna/ukrzaliznycya-maye-zabezpechyty-pilgove-perevezennya-gromadyan-i-ne-perekladaty

« повернутися до списку новин