Ковельська районна рада
Ковельський район, Волинська область

На Ковельщині вшанували пам'ять жертв Голокосту

Переглядів: 126

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього Радянського Союзу.

Cтрахіття Голокосту не оминуло і Ковельщину: масові розстріли євреїв гітлерівцями почалися майже відразу після окупації Ковеля, 28 червня 1941 року.


Вшанувати пам’ять євреїв на місці їх масового розстрілу та віддати данину пам’яті у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, на Меморіальний комплекс,  поблизу села Бахів Ковельського району, прибули представники влади району – голова районної ради Андрій Броїло, керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський, депутати районної ради.

До пам’ятного знаку посадовці принесли запалені лампадки, як символ незгасаючої пам’яті про розстріляних у цій місцевості євреїв, а у скорботній хвилині мовчання згадали страшні сторінки історії та вшанували світлу пам’ять усіх жертв Голокосту.

Історія Ковельщини свідчить: у травні 1942 року 10 тисяч євреїв примусили переселитися у гетто, що розташовувалося у Старому місті, а 3500 робітників з їх родинами зачинили в Новому місті. Починаючи з 3 червня, євреїв з більшого гетто відправляли залізницею у піщаний кар'єр, де напередодні викопали ями. Протягом трьох днів вбили понад 8 тисяч євреїв – чоловіків, дітей та жінок із Ковеля та його околиць. Останній відомий розстріл відбувся 6 жовтня 1942 року.

Саме на місці, де відбувся масовий розстріл – поблизу села Бахів Ковельського району, єврейська община, в рамках проекту «Захистимо пам’ять» спорудила Меморіальний комплекс Голокосту євреїв у роки Другої світової війни. (За матеріалами Ковельської РДА)

    

   

« повернутися до списку новин