Не паліть суху траву! Бережіть природу!
Весна принесла масове спалювання населенням сухої трави, листя, очеретів, що наносить величезну шкоду довкіллю. Та чи не найбільше турбує те, що такі стихійні весняні підпали призводять до виникнення лісових пожеж.. Через вітряну суху погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і перетворюється у справжнє стихійне лихо.
Самовільне і неконтрольоване спалювання сухостою може загрожувати життю людей. Горіння сухої трави може завдати непоправної шкоди не лише людям, знищивши будинки чи інші споруди, а й природі. Адже під час горіння трави в атмосферу виділяється чимало шкідливих речовин, які забруднюють середовище. Однією із найтоксичніших синтетичних сполук, які виділяються в повітря, є діоксин. Діоксини – це речовини, що належать до І класу токсичності. При сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту. Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості грунту.
Нагадуємо, спалювати суху рослинність заборонено законом. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватися до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів .
Шановні жителі району! Відмовтеся від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля!