Звернення Ковельської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо функціонування районних рад
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
від 30 липня 2021 року № 6/23.6
м. Ковель
Звернення Ковельської районної ради
до Президента України, Верховної Ради
України, Кабінету Міністрів України
щодо функціонування районних рад
Відповідно до статті 3 Конституції України, статей 43,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада
вирішила:
1. Ухвалити звернення депутатів Ковельської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо функціонування районних рад (додається).
2. Голові Ковельської районної ради Швораку В.П. забезпечити направлення цього рішення та тексту Звернення адресатам зазначеним у пункті 1 цього рішення.
- Оприлюднити рішення та текст Звернення на сайті Ковельської районної ради .
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики та регламенту.
Голова В’ячеслав ШВОРАК
Андрій БРОЇЛО 53895
ЗВЕРНЕННЯ
Ковельської районної ради до Президента України,
Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України
щодо функціонуванням районних ради
Ми, депутати Ковельської районної ради, беручи до уваги наслідки, що спричинені проблемами з фінансуванням районних рад, що виникли в процесі децентралізації, просимо:
- Кабінет Міністрів України: вжити невідкладних заходів щодо надання субвенції (додаткової дотації) на виплату заробітної плати (заборгованостей по зарплаті) працівникам апаратів чинних рад, а також на утримання приміщень, що використовуються для роботи районних рад та виплати заборгованостей по утриманню приміщень.
- Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України:
- Внести зміни до Конституції України в частині децентралізації влади;
- Передбачити щорічну субвенцію для виконання повноважень районними радами;
- Внести зміни до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» та передбачити районним радам статус суб’єктів міжмуніципального співробітництва.
- Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, керівників депутатських фракцій та груп внести такі зміни :
3.1. До Бюджетного кодексу України:
доповнити склад доходів загального фонду районних бюджетів стабільними доходами, з цією метою частину першу статті 64-1 «Склад доходів загального фонду районних бюджетів», доповнити новими пунктами 17-20 такого змісту:
«17) 5 відсотків податку на доходи фізичних осіб, що сплачується на відповідній території. З метою збалансування районних бюджетів включити їх в систему горизонтального вирівнювання;
Доповнити перелік видатків, які можуть здійснюватися за рахунок районних бюджетів при умов і наявності спільних інтересів територіальних громад та міжмуніципального співробітництва, а саме:
«1). Освіта:
а) співфінансування утримання шкіл-інтернатів загального профілю, спеціалізованих шкіл, закладів позашкільної освіти.
2). Охорона здоров’я:
а) співфінансування оплати медичних послуг, що надаються в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення, для покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, засновником яких є районна рада;
б) співфінансування місцевих програм розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я,
3). Культура:
а) співфінансуванняутриманняоб’єктівкультури, зокремашкілмистецтв, районнихбудинківкультури, музеївтощо.
4). Фізкультура, туризм і спорт:
а) спільне з громадами утримання об’єктів фізкультури та спорту: стадіонів, басейнів та інших об’єктів спортивного призначення;
б) розвиток туризму і спорту.
5). Соціальний захист населення:
а) утримання закладів соціального захисту: будинків для людей похилого віку, дитячих будинків;
б) програми підтримки людей з обмеженими можливостями.
в) співфінансування програм пільгових перевезень на міжміських маршрутах
6). Архітектура та комунальнегосподарство:
а) утримання архітектурних пам’яток місцевого значення;
б) утримання спільного комунального майна та підприємств комунальної власності територіальних громад району;
в) утримання доріг та транспортної інфраструктури місцевого значення, будівництво місцевих доріг;
г) захист навколишнього природного середовища, розвиток рекреаційного потенціалу території району, природоохоронні заходи з охорони навколишнього природного середовища;
д) організації збору та утилізації твердих побутових відходів на території району;
ж) програми надання послуг із водопостачання та водовідведення.
7).Програми з розвитку економічного потенціалу районів з метою залучення інвестицій.
8).Утримання трудових архівів району.
9).Співфінансування программ міжнародної технічної допомоги. Промоція території району. Інші місцеві програми».
3.2. До Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні», виклавши пункт 10 розділу V «Прикінцеві та перехідніположення» у такій редакції:
«Правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, після припинення відповідних районних рад як юридичнихосіб, зобов’язаний передати (у термін до 2 місяців з дня відповідного звернення сільської, селищної, міської ради до районної ради) у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України».
4. Міністерство розвитку громад та територій України : при розробці змін до Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні» та при напрацюванні нової редакції ЗаконуУкраїни «Про місцеве самоврядування в Україні», забезпечити у текстізаконів повноваження районних рад що, зокрема, передбачені КонституцієюУкраїни, з урахуванням принципу субсидіарності.
5. Президента України, Голову Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, для якісного та результативного впровадження реформидецентралізації здійснити такі кроки та дотримуватись такого алгоритму:
5.1. Провести детальний аналіз ходу реформи децентралізації й за результатами оновити відповідну Концепцію.
5.2. Передбачити в складі Кабінету Міністрів України посаду Віце - прем’єр-міністра, відповідального за реформу децентралізації.
5.3. Напрацювати зміни до чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням процесів децентралізації.
5.4. Внести зміни до Конституції України щодо децентралізації влади.
5.5. Після ухвалення змін до Конституції України щодо децентралізації влади ухвалити нову редакцію Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».