Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з приводу належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я
Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з приводу належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я.
Ми, депутати Ковельської районної ради звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників.
В Україні склалася катастрофічна ситуація із фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я.
Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникаму розмірі від 13,5 тис грн, а лікарям - від 20 тис грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів.
Однак на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік.
Це означатиме неминуче скорочення 130 тисяч посад медичних працівників. Це безпрецедентно ганебне ставлення до сфери охорони здоров’я, приниження медичних працівників, особливо в умовах боротьби з пандемією. Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – це удар як по медках, так і по пацієнтах.
Процес кадрових скорочень і так масштабний у медичній галузі. Вже на початок 2021 року кількість зареєстрованих безробітних у галузі охорони здоров’я становила 22,7 тис. осіб, тоді як вакансій було лише 4,3 тис. Але це ще не межа, бо заборгованість по зарплаті серед медиків з початку року критично зросла з початку року – майже в 4 рази. За даними Держстату, станом на 1 серпня 2021 року заборгованість по зарплатах в системі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги становила 108,5 млн.грн.Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій,повинен становити не менше 5% валового внутрішнього продукту України.
Ми попереджаємо: сьогодні місцеві бюджети порожні. Вони не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тис. посад медпрацівників.
У цьому зв’язку з викладеним вище вимагаємо:
- негайно погасити заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам;
- вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників;
- у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі.
Ухвалене рішенням районної ради від 05.11.2021 року № 8/7.1