Депутати ради ухвалили Звернення до Верховної Ради України, Генерального прокурора України щодо результатів розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів
На 8 позачерговій сесії Ковельської районної ради депутати ради ухвалили Звернення до Верховної Ради України, Генерального прокурора України щодо результатів розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів.
Текст Звернення додається.
ДОДАТОК
до рішення районної ради № 8/7.2
від 05 листопада 2021 року
Про звернення Ковельської районної ради до Верховної Ради України, Генерального прокурора України щодо результатів розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів
Ми глибоко обурені результатами розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, яке виявило участь вищих посадових осіб держави та їх оточення – президента Володимира Зеленського, голови СБУ Івана Баканова, братів Сергія і Бориса Шефірів, один з яких – перший помічник президента Зеленського, міністра Олександра Ткаченка, Андрія Яковлєва – у оборудках Ігора Коломойського з виведення 40 млн.дол. з Приватбанку в офшорні юрисдикції.
Це пляма на репутації України як держави, яка з 2014 року веде війну з агресором, і одночасно реалізує системні реформи. Ці репутаційні збитки кидають тінь і на органи місцевого самоврядування, які активно включені в антикорупційний процес, – з впровадження прозорих закупівель за муніципальні кошти, з запровадження чесних процедур з приватизації комунальної власності тощо.
Врешті, 40 млн. «відмитих» доларів, - це кошти, які пов’язують вищих посадових осіб з злочинним угрупованням Коломойського і які є платою за імунітет Коломойського перед кримінальним переслідуванням сьогодні. Проти Коломойського введені санкції Держдепартаментом США, проти Коломойського всунула звинувачення прокуратура США, у рамках провадження в США пройшли обшуки в бізнес-структурах Коломойського. І тільки в Україні Коломойський володіє недоторканістю.
За висновком НБУ, до націоналізації Приватбанку було завдано шкоди мінімум на 5,5 млрд. доларів. На момент націоналізації банку в 2016 році приблизно 97% всіх неповернених кредитів для компаній, надані Приватбанком, належали бізнесам, якими володіли або які контролювали Коломойський та Боголюбов. На докапіталізацію Приватбанку в цілому держава витратила понад 155 млрд гривень.
Це у тому числі наші кошти, кошти громад. Якби ці кошти були передані територіальним громадам, місцевим бюджетам, то Україну було б не впізнати. Адже у тому ж 2016 році загальна сума всіх трансфертів з Державного бюджету місцевим бюджетам склала не набагато більшу суму - 196 млрд. грн.
Ми вимагаємо негайного вжиття заходів з проведення розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних як до злочинного введення коштів Приватбанку, так і тих, хто брав участь у відмиванні вкрадених коштів через офшорні компанії. До рішення суду всі особи, причетні до оборудок Коломойського, які перебувають на державній службі, мають бути відсторонені від виконання обов’язків.