A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ковельська районна рада
Волинська область

Ковельська районна рада оголошує добір кандидатів у присяжні Ковельського міськрайонного суду Волинської області

Дата: 21.12.2022 09:33
Кількість переглядів: 143

Згідно з поданням територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинській області «Про формування та затвердження списку присяжних» від 14.12.2022 року № 698-02/22 Ковельська районна рада розпочала процес формування списку присяжних у кількості 40 осіб, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

     Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають не зняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

     Відповідно до статті 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

     За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Присяжні є суб'єктами декларування

     Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.

     У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов'язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

     Тож якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Ковельського міськрайонного суду Волинської області (Ковельська, Поворська, Голобська, Дубівська, Велицька, Колодяжненська, Люблинецька ОТГ), та виявили бажання бути включеними до списку присяжних Ковельського міськрайонного суду Волинської області, просимо до 01.02.2023 звернутися в Ковельську районну раду (м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. №420) з відповідною заявою на ім’я голови районної ради (додається), до якої додати:

- ксерокопії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.

- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

- документ, що підтверджує відсутність судимостей.

- документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

- копію трудової книжки.

 

 

Голові Ковельської районної  ради

В’ячеславу ШВОРАКУ

__________________________________

__________________________________

(ПІБ)

__________________________________

__________________________________

(посада)

__________________________________

__________________________________

(адреса проживання)

__________________________________

(номер телефону)

 

ЗАЯВА

 

Я, ___________________________________________________________ (народи____ «___»__________ 19___року, паспорт серії____ № ___________, прошу обрати мене до складу присяжних Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

Повідомляю про відсутність обставин, що виключають можливість моєї участі у здійснені правосуддя, а в разі настання обставин, зазначених у частині третій статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зобов’язуюсь повідомити суд.

Впродовж останнього року до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення не притягувався.

Шляхом підписання цього тексту, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», надаю згоду Ковельській районній раді на обробку і використання моїх особистих персональних даних.

Зобов’язуюсь при зміні моїх персональних даних надати у найкоротший термін відповідальній особі Ковельської районної ради уточнену інформацію та подати оригінали відповідних документів.

 

Перелік документів додається до заяви:

- ксерокопії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування;

- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

- документ, що підтверджує відсутність судимостей.

- документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

- копію трудової книжки.

 

«____»___________20__р.   (підпис) (П.І.Б) _________

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь