A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ковельська районна рада
Волинська область

Ковельський районний відділ ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє

Дата: 10.03.2023 12:49
Кількість переглядів: 273

У Волинській області триває місячник боротьби з туберкульозом. Ще в 1993 році Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила цю недугу глобальною проблемою. Вже чверть століття фахівці з усього світу намагаються взяти під контроль це захворювання та зупинити його поширення. Не дивлячись на зусилля цифри статистики залишаються трагічними – щорічно туберкульоз забирає життя більше 1 млн. людей на землі. В Україні від цієї хвороби щодня вмирає 11 чоловік. Зокрема по Ковельському району з початку 2023 року зареєстровано 25 вперше діагностованих випадки туберкульозу, серед них- 3 дитини.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане паличкою Коха, туберкульозною мікобактерією. Передається повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз може вражати кісткову тканину, нирки, головний мозок, але в 90% випадків хвороба завдає удар по легеням. Щорічно виявляється близько 32 тис. нових випадків захворювання.

Проблема туберкульозу – в його прихованому безсимптомному перебігу. Інфекція може повільно розвиватися в організмі і явними ознаками проявитися вже на запущених стадіях. Також прийнято вважати, що туберкульоз – хвороба соціально незахищеного населення. Так, ця категорія дійсно найбільш вразлива, але від недуги не застрахований ніхто. У групі ризику люди похилого віку, діти, вагітні жінки, люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями та ін.

Основним джерелом туберкульозної інфекції є людина, хвора на туберкульоз, яка виділяє мікобактерії туберкульозу з мокротинням при кашлі, чханні, розмові. Нерозпізнані вчасно хворі не вважають себе заразними і продовжують вести звичний спосіб життя. Саме вони є особливо небезпечними для оточуючих.

Коли потрібно бити на сполох?

Тривалий кашель (після 2 тижнів лікування немає результатів). Біль у грудях. Підвищена пітливість. Постійна субфебрильна температура тіла (близько 37,5 ° C). Загальна слабкість. Безпричинна втрата ваги. Важке дихання. Домішки крові в мокротинні.

Ці ознаки – сигнал організму про необхідність негайно звернутися за допомогою. В першу чергу необхідно пройти рентгенографічне обстеження легенів. Якщо результати викликають у лікаря сумнів, призначається аналіз мокротиння. При позитивних результатах пацієнта направляють до фтизіатра – фахівця, який займається діагностикою та лікуванням хворих на туберкульоз в протитуберкульозних диспансерах.

Завдання місячника боротьби з туберкульозом також нагадати про важливість профілактики цього захворювання.

Запобігти розвитку туберкульозу допоможуть:

Вакцинація. Регулярне обстеження. Повноцінне харчування. Зміцнення імунітету. Здоровий спосіб життя (повноцінний сон, контроль стресів, відмова від шкідливих звичок).

Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше, аби швидше і легше досягти результату. В Україні лікування протитуберкульозними препаратами – безкоштовне для пацієнта.

   Пам’ятайте, здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартовування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету, стануть запорукою здоров’я.

З повагою до Вашого здоров’я

Ковельський районний відділ

ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»                                

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь