Риба Волині
На базі Ковельського району [в рамках реалізації Регіональної програми розвитку рибного господарства у Волинській області на 2024-2029 роки] відбулась робоча зустріч щодо здійснення діяльності суб’єктів аквакультури на рибогосподарських водних об’єктах області в 2024 році.
Участь взяли: голова Ковельської районної ради Вʼячеслав Шворак, представники департаменту агропромислового розвитку і управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, представники територіальних громад Ковельського району, управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Волинській області, обласних осередків Державної екологічної інспекції, Головного управління Держпродспоживслужби, Регіонального офісу водних ресурсів, Волинського обласного центру зайнятості та орендарі водних об’єктів.
Засідання відкрив заступник голови Ковельської районної державної адміністрації Сергій Самойленко.
З метою збереження і відтворення рибних запасів та покращення стану водойм, в області минулого року прийнята Регіональна програма розвитку рибного господарства на 2024-2029 роки; розповіла - заступник директора департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації. Але, у зв’язку з правовим режимом воєнного стану, такі заходи не фінансуються.
В області налічується: 168 річок, 265 озер, 11 водосховищ та 1216 ставків.
Від загальної кількості, лише 113 водних об’єктів і 486 ставків передано в оренду.
«В області є достатній потенціал для вирощування риби. У всіх тут присутніх є свої завдання: для департаменту АПК – це нарощення виробництва рибопродукції, для структур рибохорони – це законне використання водних біоресурсів, для представників територіальних громад – наповнення бюджетів, для орендарів водних об’єктів – це доходи від діяльності. Всі ці питання ми повинні вирішувати спільно», - зауважила посадовець.
На проблемних питаннях галузі наголосив начальник управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в області.
Було надано інформацію щодо:
набуття статусу суб’єкта аквакультури (реєстрація ФОП, юридична особа, наявність КВЕД 03.22);
умов загального водокористування (купання, плавання, водопій тварин, любительське рибальство, плавання на човнах) на водоймах, які перебувають в оренді;
виконання норм законодавства щодо надання повної та достовірної інформації за формою 1 А-аквакультура (річна) до територіального органу рибоохорони;
участі суб’єктів аквакультури в інвестиційних програмах (надання грантів для вирощування рибопосадкового матеріалу, з метою подальшого його вселення в природні водойми; фінансова підтримка для закупівлі кормів для риб) тощо.
Начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Волинській області проінформував про виконання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, використання і відтворення природних ресурсів.
Фахівець Сектору у Волинській області Державного агентства водних ресурсів України роз’яснив питання погодження договорів оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Посадовець зазначив, що регіональний офіс надає послуги з виготовлення паспортів водних об’єктів та аналіз води в акредитованих лабораторіях.
В.о. директора Ковельської філії Волинського обласного центру зайнятості проінформував про фінансові інструменти підтримки, зокрема державні грантові програми, що реалізуються через портал «ДІЯ».
На зустрічі кожен зміг отримати вичерпні відповіді від представників органів влади.