Робоча поїздка
Голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак та його заступник Андрій Броїло здійснили робочу поїздку у Любомльську та Вишнівську громади. Мета візиту — проаналізувати, як працюють місцеві підприємства, установи організації, з якими проблемами й викликами доводиться зустрічатись, зважаючи на воєнний час.
Зокрема, представники найвищого самоврядного органу Ковельщини відвідали Любомльську хлібопекарню, власницею якої є підприємець Оксана Козел. На теренах краю підприємство працює з 20…. року. Нині його штат налічує 130 працівників, асортимент продукції складає 110 найменувань — від хліба до солодкої здоби, короваїв і навіть тортів. Валовий річний обсяг хлібобулочних виробів — понад 700 тонн. Головний виробничий принцип підприємства — застосування у випуску продукції винятково натуральних складників. До того ж, випікається вона у печах на дровах. Час, так би мовити від замішування борошна до появи готової хлібини складає шість годин. Свою продукцією пекарня реалізує на території колишнього Любомльського, Шацького і Турійського районів, також забезпечує хлібобулочними виробами окремі навчальні заклади. Не забувають тут і про благодійну діяльність та підтримку наших захисників.
«Виробляти хліб завжди вважалося благородною справою, — ділиться враженнями В’ячеслав Шворак. — До цього треба мати хист, вміння, наполегливість. І головне, що йдеться про бізнес у класичному розумінні, коли купується сировина, а вже реалізується вироблена із неї продукція. Плюс це створення робочих місць. Спостерігаєш за роботою, і видно, що люди працюють з душею, з вогником, і це радує. Хочеться, щоб це та й інші підприємства працювали і розвивалися. Вітчизняного виробника завжди треба підтримувати, допомагати і ми зі свого боку це робитимемо, адже у цей непростий час підприємці платять податки, відтак, вони є своєрідним економічним фронтом нашої держави».
Побували посадовці, разом із заступником Вишнівського сільського голови Галиною Федончук і в Інтеграційному центрі, розташованому у селі Замлиння Вишнівської громади. Діє він ось вже майже десять літ — з 2015 року. Центр був створений з метою інтеграції дітей, молоді та митців сусідніх держав. Його засновником є Релігійна Місія «Карітас-Спес» Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви, керівником — отець Ян Бурас.
Серед основних завдань — організація відпочинку, культурно-масової та спортивної роботи. І все це з урахуванням релігійних, національних, культурно-історичних традицій, загальнолюдських духовних досягнень і цінностей.
Нині ж, у період війни, центр активно впроваджує у життя соціальні проекти спрямовані на реабілітацію, насамперед, психологічну членів сімей полеглих та зниклих безвісти українських захисників — мам, дружин, дітей, які приїздять сюди з усіх куточків України.
«Ця справа досить потрібна, — каже В’ячеслав Шворак, — адже війна триває, і кількість таких сімей, на жаль зростає. Звісно, близьких, які полягли на фронт, не повернути, натомість такі проекти — це можливість повернути до більш-менш повноцінного життя членів їхніх родин».