A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ковельська районна рада
Волинська область

Центр життєстійкості.

Дата: 17.12.2024 13:08
Кількість переглядів: 62

Голова Ковельської районної ради В'ячеслав Шворак, взяв участь в робочій зустрічі   заступника начальника Волинської ОВА Тараса Шкітера та директорки департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксани Гобод  з головами територіальних громад Ковельщини. Основна мета зустрічі -  покращення інформування населення щодо наявних програм соціального захисту.

«За підсумками візитів начальника ОВА у громади області стало зрозуміло, що багато людей не знають про чинні державні та місцеві програми соціального захисту населення. Тому наразі нашим завданням є посилити комунікацію з волинянами, які потребують допомоги», – сказав Тарас Шкітер.

Оксана Гобод додала, що жителі громад повинні знати, що з державного бюджету фінансується 22 соціальні виплати.

«Крім того, Пенсійний фонд України фінансує і страхові випадки, і пільги, і субсидії, і додаткову грошову допомогу тим, хто має право і дав свої персональні дані», – зауважила очільниця департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА.

Також заступник голови обласної державної адміністрації розповів про почергові зустрічі Івана Рудницького щоп’ятниці об 11 годині з ветеранами, ВПО, родинами військовослужбовців та благодійниками. Тож попросив голів громад запрошувати на них своїх мешканців.

Не оминули присутні й ініціативу першої леді Олени Зеленської у створенні центрів життєстійкості в громадах. На сьогодні на Волині їх є чотири. Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба підкреслила, що наразі усі люди мають досвід війни, який не полегшує життя, а тільки ускладнює щоденне функціонування.

«Відповідно Всеукраїнська програма ментального здоров’я працює над тим, аби послуга з психологічної та психосоціальної підтримки була доступна кожному громадянину, – сказала Наталія Коструба. – Для цього держава пропонує багато варіантів. Зокрема, понад 90% сімейних лікарів Волині навчені першій психологічній допомозі та можуть її надати пацієнту, а також спрямувати його за потреби до фахівця. Виникає питання – куди спрямувати. І тут держава надає можливість кожній громаді створити центр життєстійкості за умови співфінансування. Це осередок, де є не лише фахова психологічна допомога, а й соціальна».

Оксана Гобод повідомила, що заробітна плата працівникам центрів виплачується за кошти державного бюджету. Водночас очільниця ГО «Fox house» Ольга Шваліковська поділилася досвідом створення центру у Луцьку.

«Понад пів року тому ми стали реалізатором проекту "Центр життєстійкості". За цей період наш центр у Луцьку разом з Хмельницьким став кращим центром життєстійкості серед двохсот наявних в Україні. – зазначила Ольга Шваліковська. – Ми працюємо з ветеранами, їх сім’ями, ВПО, з родинами загиблих та зниклих безвісти. Тож готові допомогти у відкритті таких просторів у ваших громадах».

Потому Тарас Шкітер наголосив, що в кожній громаді повинен працювати фахівець супроводу ветерана.

«Такий фахівець буде першим, після родини, який почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими після їхнього повернення з фронту. Він забезпечить їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя. Тому дуже важливо, щоб фахівець працював у кожній громаді області», – додав заступник голови ОДА.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь