Ковельська районна рада
Ковельський район, Волинська область

Під час надзвичайної ситуації влада області і служби цивільного захисту працюватимуть посилено та у спеціальному режимі

Переглядів: 46

На Волині зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, тому під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулась вранці 25 березня 2020 року під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, прийняли рішення про введення в області режиму надзвичайної ситуації регіонального рівня із метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.


Згодом цього ж дня рішенням Кабінет Міністрів України на черговому засіданні надзвичайну ситуацію ввели у всій країні, а карантин продовжили на 30 днів – до 24 квітня. Адже за останню добу  в Україні зафіксували 29 нових випадків, серед яких перший випадок інфікування зареєстровано у Волинській області. Це підтвердили методом полімеразно-ланцюгової реакції.

Довідково: За  даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

Щодо Волинської області, то під час засідання регіональної комісії ТЕБ та НС начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк повідомив, що нині в області визначено 18 госпітальних баз,  у яких нараховується близько 2,5 тисяч ліжок для лікування та більше 200 ліжок інтенсивної терапії, забезпечених дихальними апаратами.

«За нашими оцінками цього повинно вистачити, але, звичайно, усього спрогнозувати не можна, тому зараз обласною державною адміністрацією робиться все можливе, аби збільшити кількість дихальних апаратів і точок доступу до кисню, адже нині треба готуватися до будь-кого розвитку ситуації. Тож введення надзвичайної ситуації – цілком логічний крок», - сказав головний медик області.

Надзвичайна ситуація - що це та ЩО передбачає?

  • Надзвичайна ситуація – це спеціальний тимчасовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо чи епідемію.
  • Під час надзвичайної ситуації влада і служби цивільного захисту працюватимуть посилено та у спеціальному режимі. НС в Україні не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.

Для прикладу, це – посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи тощо.

Таке рішення українська влада прийняла, щоби посилити координацію всіх служб, задіяних для протидії поширенню коронавірусу. Тобто, це допоможе більш чітко координувати дії центральної та місцевої влади.

Волинська ОДА

« повернутися до списку новин